На данашњи дан 1932. у Мокрину је рођен Мирослав Антић, пјесник, новинар, сликар, редитељ, сценариста, драмски писац, боксер…
Школовао се у Мокрину, Панчеву, Кикинди, студирао славистику на Филозофском факултету у Београду. Прву збирку пјесама „Испричано за пролећа“ објавио је 1950. године у издању „Новог поколења“. Његов „Плави чуперак“ преведен је на многе језике, само у Русији је штампан у 1.200.000 примјерака.
Снимао је документарне, игране и један анимирани филм, а режирао је и у позоришту. У новосадском „Дневнику“ писао је рубрике „Обично петком“, „Журнал Мирослава Антића“ и „Галерија савременика“, а у „Панчевцу“ је током 1953. излазио његов стрип „Бата из Баната“.
Бавио се и сликарством. Сликао је у атељеу на Петроварадинској тврђави гдје је имао и Театар поезије. О својим сликама рекао је: „Ја не престајем да пишем пјесме, али стварајући нове свјетове, а то на сликама чиним, отварам, у ствари, нове просторе за сопствену поетику. Моје слике су исто тако поезија…“
Несебично је подржавао младе писце, сликаре, новинаре, музичаре… Био је први уредник едиције „Прва књига“ Матице српске, покренуте 1957. године. За своје стваралаштво награђен је бројним признањима, међу којима су: Седмојулска награда, Награда ослобођења Војводине, Октобарска награда Новог Сада, Стеријина награда, Златна арена за сценарио у Пули, Награда Невен коју је добио два пута…
Почев од 2007. године у Новом Саду се сваког марта одржавају „Антићеви дани” на којима се додјељује Награда „Мирослав Антић”.
Овогодишњи добитник је Селимир Радуловић за књигу пјесама „Запис на стубу, јерусалимском“.
/Библиотека Матице Српске/