СОКОЛАЦ- Каратистима „Гласинца“ три медаље на „БиХ Сарајево Опен“

80

Каратисти соколачког „Гласинца“ освојили су три медаље – златну, сребрну и бронзану на данас завршеном дводневном такмичењу „БиХ Сарајево опен“, изјавио је Срни тренер Миодраг Боровчанин.

Он је навео да је кадету „Гласинца“ Ђорђу Петрушићу припала златна медаља у борбама појединачно у тешкој категорији, а на данас одржаном такмичењу старијих категорија, кадета и јуниора.

Боровчанин је рекао да је јуниорка соколачког клуба Александра Јакшић освојила бронзану медаљу у борбама појединачно до 66 килограма.

Тренер Боровчанин је истакао да је јуче члан „Гласинца“ Стефан Јањуш освојио сребрну медаљу у категорији дјечака, у борбама појединачно до 55 килограма.

Он је нагласио да је ово такмичење било изборно за предстојеће Балканско првенство за дјецу, које ће бити одржано у Истанбулу.

Према његовим ријечима, током другог дана такмичења био је и контролни турнир за избор у репрезентацију БиХ.

Боровчанин је навео да су млади каратисти „Гласинца“ Душан Остојић и Лазар Мирковић изгубили репасажне мечеве за броназну медаљу у веома јакој конкуренцији од 835 такмичара из 99 клубова.